Vă salut, dragi buzoieni!
Am avut o săptămână foarte interesantă și promițătoare pentru viitorul orașului nostru.
În primul rând, am avut o întâlnire foarte onorantă în biroul meu cu domnul Prim-ministru Sorin Grindeanu, cu domnul secretar general al Guvernului Mihai Busuioc și cu domnul deputat Marcel Ciolacu, liderul grupul PSD din Camera Deputaților și președinte al filialei județene PSD.
S-a discutat despre problemele actuale și despre viitorul orașului nostru.
Am fost asigurat că vom avea tot sprijinul Guvernului și al Parlamentului în rezolvarea fiecărei situații prezentate.
În al doilea rând, am lansat în dezbatere publică proiectul de buget local 2017. Vom avea cca. 10 mil. euro investiți din surse proprii într-un singur an în Buzău, ceea ce va fi un record istoric! Buzăul are nevoie de multe investiții!
În rest, munca de zi cu zi pentru a face din Buzău un oraș mai locuibil.
Vă mulțumesc pentru încredere și vă doresc numai bucurii!

1,109 vizite totale, 2 vizite astazi